دسته‌ها
وبلاگ

آموزش گوگل وبمستر تولز

آموزش گوگل وبمستر تولز

شرکت گوگل ابزار قوی و در عین حال رایگانی برای بررسی و تحلیل آمار سایت به نام Google Webmaster Tools را در اختیار مدیران وب سایت ها قرار داده است. این ابزار با مانیتور نمودن مداوم وب سایت و جمع آوری اطلاعات مفید امکان بررسی و تحلیل مناسب و به تبع آن پیاده سازی تغییراتی متناسب را به جهت دست یابی به نتایج بهینه در موتورهای جستجو بوجود می آورد.

برای استفاده از این ابزار قدرتمند کافیست یک اکانت جیمیل داشته و نسبت به ثبت سایت خود در گوگل وب مستر تولز اقدام نموده تا امکان بهره گیری از قابلیت های کلیدی این ابزار برای شما فراهم گردد.

افزودن یک سایت :

همانطور که در ابتدا نیز اعلام شد برای استفاده از خدمات گوگل وب مستر تولز نیاز به یک اکانت gmail خواهید داشت. در صورت داشتن آن کافیست به آدرس ذیل مراجعه نمایید : (در غیر اینصورت ابتدا باید یک اکانت gmail ایجاد نمایید)

https://www.google.com/webmasters/tools

در صفحه لود شده لیست سایت هایی که از قبل اضافه کرده اید قابل مشاهده است در غیر اینصورت این بخش خالی خوهد بود، حال برای افزودن سایت جدید برروی دکمه ADD A Property کلیک نمایید.

 در این صفحه نام دامین یا ساب دامین مورد نظر خود را وارد و برروی دکمه ADD کلیک نمایید. (در این آموزش نام سایتwww.parsnafe.com در نظر گرفته شده است)

حال می باید یکی از چند روش تصدیق مالکیت وب سایت مورد نظر را انتخاب و مراحل مربوطه را دنبال نمایید. در این آموزش روش پیشنهادی گوگل که به صورت پیش فرض نیز این روش در مراحل منظور می گردد توضیح داده می شود.
در این روش کافیست فایل html موجود مرحله اول را با کلیک برروی عبارت this HTML verification file برروی سیستم لوکال خود دانلود نمایید. حال باید فایل را در ریشه سایت یا ساب دامینی که قصد اضافه نمودن آن را در گوگل وب مستر تولز دارید آپلود نمایید. (برای مثال در این آموزش فایل دانلود شده به نام google270eb3e80dc641cb.html بوده که در ریشه سایت parsnafe.com آپلود شده است) حال برای اطمینان از آپلود صحیح کافیست به آدرس URL سایت یا ساب دامین خود و در ادامه نام فایل مربوطه در مرورگر خود مراجعه نمایید.
(برای مثال در این آموزش ما به آدرس https://www.parsnafe.com/google270eb3e80dc641cb.html مراجعه می کنیم)
در صورت لود شدن صحیح کافیست تیک گزینه I’m not a robot  را زده و در انتها برروی دکمه verify کلیک نمایید.

حال سایت مورد نظر شما به درستی اضافه شده و شما قادر به مشاهده آن در صفحه اصلی وب مستر تولز خود خواهید بود.

توجه داشته باشید که عملیات ثبت و رکورد شدن سایت و صفحات و دریافت گزارشات مربوطه در این بخش نیاز به گذشت هفت تا ده روز زمان دارد.

اضافه نمودن robot.txt :

برای افزودن فایل robots.txt در گوگل وب مستر تولز خود می باید به صفحه گوگل وب مستر تولز خود مراجعه و برروی نام سایت یا ساب دامین مورد نظر خود کلیک نمایید.

در صفحه جاری به بخش Crawl مراجعه و بررویTester robots.txt کلیک نمایید. در ویرایشگر موجود در سمت راست صفحه محتوای فایل robots.txt را وارد و در انتها برروی دکمه submit کلیک نمایید. بعداز چند دقیقه امکان مشاهده محتوای فایل robots.txt در همین بخش وجود خواهد داشت.

برای آگاهی از ساختار فایل robots.txt و نحوه ایجاد آن می توانید اینجا کلیک نمایید.

افزودن sitemap :

برای افزودن فایل sitemap.xml سایت خود در گوگل وب مستر تولز می باید به صفحه گوگل وب مستر تولز خود مراجعه و برروی نام سایت یا ساب دامین مورد نظر خود کلیک نمایید.

در صفحه جاری به بخش Crawl مراجعه و برروی sitemaps کلیک نمایید. حال برروی دکمه ADD/TEST SITEMAP کلیک نمایید.

در پنجره لود شده کافیست نام فایل sitemap خود که از قبل آماده و در ریشه سایت مربوطه آپلود نموده اید را وارد و برروی دکمه submit کلیک نمایید.

استوریج EMC
خرید لپتاب
خرید سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =