دسته‌ها
وبلاگ

نحوه ایجاد اکانت در Google Analytics

نحوه ایجاد اکانت در Google Analytics

پیش نیازها:

برای استفاده از گوگل آنالیتیک دو شرط پیش روی شما قرار می گیرد. اول اینکه شما یک حساب گوگل یا همان Gmail داشته باشید و ثانیا امکان دسترسی مدیریتی به وب سایت مورد نظر برای شما فرآهم باشد تا بتوانید کد گوگل آنالیتیک را به آن اضافه کنید. مانند بسیاری از نرم افزارهای تحلیل گر، گوگل آنالیتیک نیز ترکیبی از جاوا اسکریپت و HTML را مورد استفاده قرار می دهد تا قدرت ردیابی وب سایت را داشته باشد. شما باید برای اضافه کردن کد ارائه شده توسط این ابزار به وب سایت خود مراحلی را طی کنید.

ابتدا به حساب کاربری Gmail خود وارد شوید سپس به لینک ذیل مراجعه نمایید :

https://analytics.google.com

در صفحه باز شده می باید بر روی SignUp کلیک نمایید.

در صفحه باز شده می باید اطلاعات مربوط به وب سایت خود را وارد نمایید که این اطلاعات شامل:  Account Name (نام کاربری حساب)، Website Name (نام وبسایت)، Website URL (آدرس وب سایت، در صورتی که سایت دارای گواهی SSL می باشد، نوع پروتکل آن را بر روی https بگذارید)، Industry Category (زمینه کاری وب سایت)، Reporting Time Zone (منطقه جفرافیایی و زمانی وب سایت) می باشد.

پس از کامل کردن این موارد بر روی دکمه Get Tracking ID کلیک کنید.

در این قسمت قوانین و مقررات گوگل آنالیتیک را مشاهده می نمایید. لازم است تا بعد از خواندن قوانین به منظور تایید بر رویI Accept کلیک نمایید.

به منظور متصل شدن گوگل آنالیتیک به وب سایت شما، کدی دریافت می نمایید که می باید آن را در فوتر سایت خود قرار دهید (کد در تصویر با رنگ زرد مشخص شده است).

 در صورتی که وب سایت اختصاصی دارید می باید به کدنویس سایت خود مراجعه نمایید و اگر وب سایت شما وردپرسی می باشد با استفاده از Plugin، کد دریافت شده از گوگل آنالیتیک را به سایت خود اضافه نمایید.

با تکمیل مراحل و رفتن به سربرگ EXPORTING اطلاعات کاربردی و کلی وبسایت خود رامشاهده می نمایید. توجه داشته باشید که به دلیل اینکه وبسایت شما به تازگی در گوگل آنالیتیک ثبت شده است، کلیه اعدادی که مشاهده می نمایید صفر هستند.

توجه داشته باشید که ممکن است جمع آوری مطالب وب سایت شما توسط گوگل آنالیتیک چند روزی به طول بیانجامد.

استوریج EMC
خرید لپتاب
خرید سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =