دسته‌ها
وبلاگ

۱۰ ایده عالی برای انتخاب نام کاربری مناسب برای صفحه اینستاگرام

۱۰ ایده عالی برای انتخاب اسم (نام کاربری) مناسب برای صفحه اینستاگرام

صفحه اینستاگرام

در این مقاله هر راهکاری که برای انتخاب نام کاربری مناسب برای صفحه اینستاگرام شخصی یا تجاری خودتون نیاز دارین رو در اختیار شما قرار می‌دم. بوسیله این راهکارها می‌تونین یک نام کاربری عالی برای صفحه اینستاگرامشخصی، وب‌سایت و … انتخاب کنین.

در حال حاضر، اینستاگرام (Instagram) پرطرفدارترین شبکه اجتماعی مورد استفاده در کشورمون هست. با توجه به آمار استخراج شده از مارکت بازار، اپلیکیشن این شبکه اجتماعی بر روی بیش از ۲۱ میلیون موبایل-تبلت اندرویدی نصب و فعال هست. و با ۸۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا هم رتبه هفتم رو به خودش اختصاص داده و از پرطرفدارترین‌هاست. ولی در کشور ما، توجه بسیار بیشتری به این شبکه اجتماعی شده و باتوجه به اینکه در حال حاضر مسدود نیست و به راحتی قابل دسترس هست، افراد زیادی هم در اون حضور دارن و ازش استفاده می‌کنن.

به همین خاطر کسب‌و‌کارهای اینترنتی و غیراینترنتی زیادی از این شبکه اجتماعی برای توسعه برند و افزایش فروش استفاده می‌کنن. استفاده‌های متفاوتی از این شبکه اجتماعی می‌شه که فقط به برخی از اونها اشاره شد. در حال حاضر پرطرفدارترین صفحات این شبکه اجتماعی مربوط هست به هنرمندان اعم از بازیگران، کارگردان‌ها، خوانندگان، نوازندگان موسیقی، عکاسان و نقاشان. و صفحات زرد، خبری، سیاسی، اینفلوئنسراها و بعضا سیاست‌مداران.

در مقاله آموزشی حاضر راهکارهایی رو به شما ارائه می‌کنم، یا به عبارتی ایده‌هایی در اختیارتون قرار می‌دم که می‌تونن بوسیله این راهکارها/ایده‌ها یک نام کاربری (username) و به زبان ساده یک اسم مناسب برای صفحه اینستاگرام خودتون انتخاب کنین.

در این مقاله به شما یاد می‌دم که چطور نام کاربری مناسبی برای صفحه اینستاگرام خودتون انتخاب بکنین.

۱. استفاده از نام

می‌تونین از نام کوچک خودتون برای صفحه اینستاگرام استفاده کنین (البته اگه می‌خواین نام رو برای صفحه اینستاگرام برند شخصی خودتون انتخاب کنین) نام کوچک مانند ali, roya, mehdi, ahmad و … نام‌ها بسیار کوتاه هستن و سریعا به خاطر سپرده می‌شن. و گزینه بسیار مناسبی برای صفحه اینستاگرام برند شخصی و یا صفحه عادی و غیرتجاری اینستاگرام شما هست. اکثر نام‌ها قبلا به ثبت رسیدن و شاید خیلی کم باشه که ثبت نشده باشه.

البته می‌شه یک نام رو به شکل‌های مختلفی نوشت. شما می‌تونین از املاهای متفاوتی برای انتخاب نام کاربری اینستاگرام استفاده بکنین.

این به شما کمک می‌کنه تا نام‌هایی رو پیدا بکنین که ثبت نشده. نام حسین رو می‌شه به این صورت‌ها نوشت hossein, hossien, hosien و hosein یا نام سعید رو می‌شه اینطوری نوشت saeed, saed, saied و saeid

می‌تونین چند حرف از نام رو در انتهای نام خودتون تکرار کنین! مثلا آقای فرهاد مجیدی (فوتبالیست) نام کاربری اینستاگرام شون به این صورت هست: farhaddddddd

۲. استفاده از نام خانوادگی

مانند نام کوچک، نام خانوادگی هم گزینه بسیار مناسبی برای صفحه اینستاگرام برند شخصی، یا صفحه اینستاگرام عادی و غیرتجاری هست. می‌تونین از نام خانوادگی خودتون برای نام کاربری اینستاگرام استفاده بکنین.

۳. استفاده از نام و نام خانوادگی

استفاده از نام و نام خانوادگی به‌طور کامل در کنار یا چسبیده به هم، گزینه و ایده بسیار خوبیه برای نام صفحه اینستاگرام برند شخصی یا صفحه عادی و غیرتجاری شما.

افراد زیادی در کشور ما و در تمام دنیا هستن که از نام و نام خانوادگی خودشون برای حساب اینستاگرام استفاده می‌کنن و شما هم می‌تونین این کار رو انجام بدین. البته ممکنه نام و نام خانوادگی شما از قبل ثبت شده باشه چون موارد مشابه زیادی وجود داره. منظور از نام و نام خانوادگی مثلا ahmadshamsi هست.

در ادامه راهکارهایی به شما ارائه می‌کنم که در صورت از قبل ثبت بودن یا اِشغال بودن، باز هم بتونین از همین نام و نام خانوادگی یا فقط نام یا نام خانوادگی خودتون به راحتی استفاده بکنین!

۴. استفاده از کلمه official در ابتدا و انتهای نام و نام خانوادگی، یا یکی از اینها

یکی از روش‌های رایجی که هم در کشور خودمون و هم در سایر کشورها برای انتخاب نام کاربری اینستاگرام استفاده می‌شه این هست که کلمه official به انتها یا ابتدای نام شخص، گروه، کسب و کار، برند و … اضافه می‌شه.

official هم می‌تونه مشکل از قبل ثبت بودن، یا اِشغال بودن نام رو تا حدود زیادی حل بکنه و هم معنای خوب و مرتبطی داره. معنی official یعنی «رسمی» یا «موثق»

می‌تونین کلمه official رو بعد از یک نقطه قرار بدین، یا بعد از یک آندرلاین. مثلا ahmad_offical ، ahmad.official یا shamsiofficial شاید بهتر باشه که اون نقطه یا آندرلاین وجود داشته باشه و اینطوری تفکیک شده‌تر و بهتر می‌شه. شاید هم نبودنش از دید برخی افراد بهتر به نظر برسه.

مثال‌ و نمونه دیگر می‌تونه official_ahmad و … باشه. یعنی official به ابتدا اضافه بشه، ولی تصور می‌کنم که اگر در انتها باشه بهتره.

۵. استفاده از کلمه original در ابتدا و انتهای نام و نام خانوادگی، یا یکی از اینها

هر توضیحی که می‌خوام درباره این قسمت بنویسم دقیقا مشابه بند ۴ هست!‌ بنابراین توضیحات تکراری نمی‌نویسم.

فقط به جای کلمه official ، کلمه original قرار داده می‌شه. original یعنی «اصیل، اصلی، اصل، منبع، سرچشمه»

۶. استفاده از کلمه real در ابتدا و انتهای نام و نام خانوادگی، یا یکی از اینها

هر توضیحی که می‌خوام درباره این قسمت هم بنویسم دقیقا مشابه بند ۴ هست!‌ بنابراین توضیحات تکراری نمی‌نویسم.

فقط به جای کلمه official ، کلمه real قرار داده می‌شه. real یعنی «راستین، حقیقی، واقعی، غیر مصنوعی، طبیعی، اصل» و تقریبا هم معنی با original هست.

می‌شه به جای استفاده از کلماتی مانند original, real و … از معادل پینگلیش (فینگلیش) اون هم استفاده بکنین. مثلا ahmadshamsi_asli یا digikala_asli یا bazar_asli معادلش همون کلمه asli هست.

۷. استفاده از آندرلاین ( _ ) یا خط زیرین

شما می‌تونین در ابتدا، انتها، وسط؛ یا هر قسمت دیگری که دوست دارین از این کارکتر برای نام کاربری خودتون استفاده کنین. این کارکتر می‌تونه کمک زیادی به شما بکنه برای اینکه نام‌کاربری دلخواه خودتون رو ثبت کنین.

چند مثال براتون می‌زنم. (a_h_m_a_d) ، (ahmad_) ، (shamsi_) ، (ahmad_shamsi) ، (digikala_official) و …

طبیعیه که هرچقدر از کارکترهای اینچنینی کمتر استفاده بشه بهتره، چون سخت‌تر به خاطر سپرده می‌شه. بنابراین بهتره که نام کاربری ساده‌تر باشه.

مثلا (_ahmad) بهتر از (a_h_m_a_d) هست. ولی در شرایطی که تمامی نام‌های مدنظر شما ثبت شده باشه و حالت‌های روتین و ساه‌تر در دسترس نباشه، شاید مجبور بشین که دست به ابتکار بزنین و بیشتر از اینجور کارکترها استفاده کنین.

۸. استفاده از عدد سال تولد برای نام کاربری اینستاگرام

یکی از روش‌های مرسوم و بسیار مناسب برای انتخاب یوزنیم اینستاگرام استفاده از اعداد هست که هم معانی مناسب و مرتبطی دارن و هم به خاطر سپردن نام‌های کاربری شامل اعداد، از نام‌های کاربری شامل آندرلاین راحت‌تر هست.

مثلا ahmadshamsi69 که نام کاربری صفحه اینستاگرام شخصی من هم هست (دو رقم از عدد سال تولدم رو برای نام کاربری قرار دادم) و هم معنی درست و مرتبطی داره و هم کلا به خاطر سپردن این نام کاربری بسیار آسان هست.

البته اگر ahmadshamsi از قبل ثبت نشده بود حتما اون رو انتخاب می‌کردم. ولی پس از بررسی اینکه این نام کاربری ثبت شده یا نه، و ثبت بودن اون؛ تصمیم گرفتم که از عدد سال تولدم استفاده بکنم. می‌تونستم به جای ۶۹ از ۱۳۶۹ هم استفاده بکنم، اما ۶۹ کوتاه‌تر و بهتر به نظر می‌رسید و به خوبی انتقال دهنده مفهوم هم هست.

۹. استفاده از کلمات غیرمرسوم برای نام کاربری اینستاگرام

می‌رسیم به کلماتی که شاید استفاده از اونها چندان رایج نباشه. به هر حال می‌شه متفاوت بود و خلاقیت به خرج داد و از اینجور کلمات هم استفاده کرد. پیشنهاد می‌کنم که ازشون استفاده کنین، چون خوب، موثر و متفاوت هستن.

مثلا همین ahmadshamsi رو می‌شه به‌صورت iahmadshamsi نوشت. معنی درستی هم داره یعنی «من احمد شمسی» شاید شکل صحیح‌تر نوشتن اینطوری باشه ahmadshamsii

شاید این برای کسب‌و‌کار ها زیاد مناسب نباشه و بیشتر مناسب صفحات شخصی هست. مثلا idigikala چندان نام کاربری جالبی به نظر نمی‌رسه. البته من فقط این ( i ) رو مثال زدم. می‌تونه ( my ) یا هر کلمه انگلیسی یا فینگلیش دیگری باشه.

مثلا وب‌سایت بزرگ zoomit.ir از my استفاده کرده که معنی قشنگی هم ایجاد شده myzoomit (زومیتِ من) یا مثلا بعضی از افراد در صفحه شخصی خودشون نام کوچک یا فامیلی رو به علاوه کلمه insta (کوتاه شده instagram) نوشتن، مثلا ahmadinsta، یا shamsiinsta

کلا هیچ اصول و اساسی برای این کار وجود نداره. خلاقیت حرف اول رو می‌زنه. هر چی دوست دارین انتخاب کنین!

فقط جوری سخت و پیچیده نباشه که شرلوک هلمز هم نتونه اون رو حفظ بکنه! یا اینکه از لحاظ املایی غلط و از لحاظ مفهوم و محتوا، بی‌ربط و نامفهوم باشه.

۱۰. استفاده از پسوند دامین وب‌سایت شما در نام کاربری مانند _com و …

این مناسب وب‌سایت ها و برندهای اینترنتیه. مثلا نام کاربری صفحه اینستاگرام دیجی کالا، digikalacom هست. و برای بخش مجله اش digikalamag و اینستاگرام فروشگاه اینترنتی بامیلو هم به همین صورت هست. bamilocom

شاید این پشت سر هم یا چسبیده نوشتن بهتر از استفاده از کارکتر ( . ) یا نقطه هست. مثلا digikalacom به نظر مناسب‌تر از digikala.com هست.

می‌شه از آندرلاین هم استفاده کرد. مثلا digikala_com البته وقتی که پشت سر هم یا چسبیده به هم نوشته می‌شه باید به معنی ای که ایجاد می‌شه و وزن و آهنگش هم توجه کرد، شاید گاهی اوقات به هم چسبیده بودن جالب نشه و بهتر باشه که از دات یا آندرلاین استفاده کنین.

امیدوارم این مقاله در انتخاب نام اینستاگرام به شما کمک کنه. آیا شما هم پیشنهاد و ایده دیگری در رابطه با انتخاب و تعیین نام کاربری اینستاگرام دارین؟ لطفا نظر خودتون رو درباره مطلب و سوال در قسمت نظرات پایین بنویسین.

استوریج EMC
خرید لپتاب
خرید سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 6 =