Skip to Content

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی

بک آپ گیری دیتا بیس

می خواهید بدانید چگونه از اطلاعات دیتابیس وردپرس پشتیبان گیری کنید؟ روش های معمولی پشتیبان گیری از اطلاعات اجازه می دهد تا  به طور کامل نسخه پشتیبان خود را ایجاد کنید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چطور از دیتابیس سایت خود بک آپ گیری کنید.

زمان و چگونگی ساخت پشتیبان از یک دیتابیس در وردپرس

شما باید همیشه از دیتابیس خود پشتیبان تهیه کنید تا زمانی که اشتباهی از سمت شما رخ داد بتوانید به راحتی بک آپ خودتان را بازگردانی کنید. مثلا بسیاری از کاربران دسترسی به پنل مدیریت خود را از دست می دهند.

بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس بصورت دستی از طریق phpmyadmin

ما برای این روش می توانیم از phpmyadmin استفاده کنیم. این یک نرم افزار متن باز است که اجازه می دهد شما مدیریت کنید دیتابیس های خود را بصورت
تحت وب
در ابتدا شما نیاز دارید تا به کنترل پنل هاست خود وارد شوید.
کلیک روی phpMyAdminزیر قسمت دیتا بیس

بک آپ گیری از دیتابیس

این پنجره PhpMyAdmin
برای ساخت دیتابیس وردپرس کنار phpMyAdmin دیتابیس خود را انتخاب می کنید.
اگر این چنین نیست روی نام دیتابیس وردپرس کلیک کنید تا انتخاب شود.
دیتابیس شما انتخاب شده است , روی لینک Export از بالای menu bar کلیک کنید

بک آپ گیری از دیتابیسشما روش انتخاب exportدارید . شما نیاز دارید که انتخاب کنید گزینه هایی که در option explore آمده است روی گزینه custom  کلیک کنید.اول باید همه tables شما در دیتابیس وردپرس انتخاب شده باشد .
گاهی اوقات افزونه وردپرس به جداول دیتابیس افزوده می شود اگر tables ندارید می توانید از export خروجی بزنید و آن را انتخاب کنید اگر نتوانستید این  کار را انجام دهید بهتر است که همه آنها انتخاب شود.
با استفاده از پیش فرض phpmyadmin متن پردازش export خروجی نشان داده می شود.
شما نیاز دارید که با استفاده از ذخیره خروجی در file option  تغییر بدهید برای فشرده سازی نیاز به انتخاب zipped یا gzipped است.

اکنون شما نیاز دارید که scrollپایین بکشید و کلیک کنید روی دکمه صفحه و دکمه GO, می توانید خروجی دیتابیس به صورت فایل zipیا gzipبفرستید.

شما یک پشتیبان گیری دیتابیس وردپرس دستی  ساخته شده دارید.

ایجادیک پشتیبان گیری دیتابیس وردپرس از cpanel

بیشتر شرکت ها وردپرس هاستینگ ارایه می دهند با استفاده از دانلود روی تقاضاهای پشتیبان گیری شما می توانید یک پشتیبان گیری دیتابیس وردپرس دستی اینجا استفاده کنید.
به سادگی با ورود به کنترل پنل هاستینگ و اسکرول کردن به پایین در قسمت فایل ها که می توانید در آنجا دکمه پشتیبان را ببینید.
در قسمت partial backupsکلیک کنید روی نام دیتابیس کلیک کنید تا فایل پشتیبان گیری دیتابیس شما دانلود شود.

 

استوریج EMC
خرید لپتاب
خرید هاست
لایک0 facebookاشتراک گذاری twitterbirdتویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

By submitting a comment you grant مرکز آموزشهای وبنظرات نامناسب و بی ربط توسط مدیریت حذف خواهند شد.پست الکترونیک شما تنها برای مقاصد تایید استفاده می شود و هرگز منتشر نخواهد شد.

10 + چهارده =