دسته‌ها
وبلاگ

نصب و فعال سازی google analytics

نصب و فعال سازی google analytics

هدف گوگل آنالیتیک بدست آوردن اطلاعاتی از میزان بازدید، ورودی، عملکرد و … سایت شما با بررسی و تحلیل مداوم جهت برنامه ریزی برای عملکردی بهتر در آینده می باشد.
جهت فعال سازی google analytics با استفاده از لینک زیر وارد سایت گوگل آنالیتیک شده و بر روی SIGN IN کلیک نمایید.

https://www.google.com/analytics

در منوی باز شده Google Analytics را انتخاب نمایید.

پس از ورود به صفحه ی Sign in to continue to Google Analytics آدرس Gmail خود را وارد نموده و بر روی Next کلیک نمایید.توضیح: اگر از قبل وارد اکانت گوگل خود نشده باشید، ابتدا به صفحه ی اکانت Gmail وارد می شوید و در غیر این صورت وارد صفحه Sign Up  گوگل آنالیتیک خواهید شد.

گذرواژه خود را وارد نموده و بر روی Sign in کلیک نمایید.

در صفحه ی Sign Up گوگل آنالیتیک، بر روی کلید Sign Up کلیک نمایید.

در صفحه ی New Account گزینه WebSite را انتخاب نمایید.

سپس قسمت هایAccount Name (نام اکانت)، Website Name (نام وب سایت)، Website URL (آدرس سایت)، Industry Category (موضوع سایت) و Reporting Time Zone (تعیین موقعیت زمانی در ایران) را وارد نموده و بر روی Get Tracking ID کلیک نمایید.

در این قسمت قوانین گوگل آنالیتیک برای شما نمایش داده می شود که پس از مطالعه و تایید بر روی I Accept کلیک نمایید.

پس از آن یک کد اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد. به توصیه گوگل بهتر است کد در Header سایت قرار داده شود تا در صورت بارگزاری نشدن سایت کد گوگل آنالیتیک خوانده شود.

جهت استفاده از ابزار های گوگل آنالیتیک می باید روی قسمت Reporting کلیک نمایید.

در حال حاضر وب سایت شما از قسمت Overview در نمودار Session قابل رویت است و چون به تازگی عضویت صورت گرفته، اطلاعات نمودار صفر می باشد که با مرور زمان اطلاعات جدید وارد نمودار خواهند شد. در این مقاله  برای درک بهتر آموزش این قسمت از سایت هایی که قبلا در گوگل آنالیتیک ثبت شده استفاده می نماییم.

در سمت راست صفحه می توانید بازه زمانی گزارشات را مشاهده نمایید.

در این قسمت شما به مواردی همچون Session های ایجاد شده در بازه زمانی انتخابی در سایت، تعداد کاربرانی که به سایت شما آمده اند، تعداد بازدید از صفحات سایت، مشاهده ی صفحات براساس Session ها، نمایش مدت زمان میانگین هرSession، خروج از سایت بدون مراجعه به سایر صفحات (Bounce Rate) و نمایش کاربران جدیدی که وارد سایت شده اند دسترسی دارید.

جهت آشنایی با نحوه تنظیمات Google Analytics به مقاله “مدیریت گوگل آنالیتیک (Google Analytics)” مراجعه نمایید.

استوریج EMC
خرید لپتاب
خرید سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 3 =