دسته‌ها
وبلاگ

راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت های دات نت نیوکی

راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت های دات نت نیوکی

افزایش سرعت سایت دات نت نیوکی

امروزه با توجه به افزایش سرعت اینترنت انتظار می رود که سرعت سایت ها نیز بالا رود و درواقع سایت ها سریعتر بارگذاری شوند. این انتظار مدیران وب سایت ها را به تامل واداشته است.

راهکارهایی مانند فشرده کردن تصاویر، CSSها و کش کردن منابع و … باعث افزایش سرعت سایتها می شود.

در ادامه به بررسی راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت های طراحی شده در دات نت نیوک می پردازیم:
 استفاده از اسکین هاي سبک:
استفاده از اسکین هاي سبک و استاندارد یکی از بهترین راههـاي موثر در بهبود لود صفحات می باشد .
یکی از نکات کلیدي در طراحـی اسـکین اسـتفاده از تـگ هـاي بهینه html است به طور مثال بسیاري از طراحان ترجیح می دهند از تگ table در ترسیم چاروچوب کلی صفحه استفاده نماینـد در حـالی کـه مـی تـوان از تـگ div بـه جـاي table استفاده نمود و چارچوب کلی صفحه را با این تگ ترسیم کرد.

 فراخوانی اسکریپت هاي صفحه بعد از لود محتواي صفحه:
پردازش صفحه توسط مرورگر به این طریق است که متن html از بالا به پائین پردازش می شود و در حین پردازش اگر اسکریپتی در متن وجود داشته باشد و آن اسکریپت به صورت فراخونی فایل باشد فایل مربوطه دانلود می شود. در صورت امکان می توان فراخوانی اسکریپت ها را در انتهاي لود صفحه قرار داد در نتیجه می توان فراخوانی اسکریپت ها و همچنین اجراي آنها را بعد از نمایش محتواي صفحه گذاشت این امر باعث می شود تا محتواي صفحه بسیار سریعتر به کاربر نمایش داده شود.

 کاهش تعداد درخواستها و فشرده کردن JSها و CSSها:
در هر درخواست براي این فایلها، از سمت کلاینت به سمت سرور درخواستی فرستاده می شود . واضح است که هر درخواست از سمت کلاینت به سرور زمانی را تلف خواهد کرد همچنین هر یک از فایلها با حجم واقعی خود دانلود می شوند. بنابر این در صورتی که بتوانیم فراخوانی را یکجا انجام دهیم و آن را فشرده نماییم دانلود بسیار سریعتر انجام میشود.

 فشرده سازي ViewStateهاي صفحه :
view stateبه منظور حفظ اطلاعات میان سرور و کلاینت به کار میرود در حالتی که ما به view stateنیازي نداشته باشیم آن را غیر فعال می کنیم ولی در اکثر اوقات این طور نیست.
در صورت استفاده ازview stateممکن است حجم صفحه به صورت چشمگیري افزایش پیدا کند. در دات نت نیوك نیز از viewstateها زیاد استفاده شده که شما می توانید با به کار بردن چند خط کد viewstateهاي صفحات را فشرده نمائید

حذف لاگ هاي بانک اطلاعاتی پورتـال:
بـا توجـه بـه اینکـه پورتـال دات نـت نیـوك داراي تراکنش هاي زیادي در سمت بانک اطلاعاتی می باشد حجم بانک اطلاعاتی پورتـال بـه مـرور زمـان افزایش می یابد و این مسئله نیز در سرعت پورتال تاثیر گذار است.

انتخاب یک سرور مناسب براي میزبانی پورتال:
از آنجا که پورتال دات نت نیوك پردازش هاي سنگینی در سمت سرور دارد لازم است در انتخاب سرور دقت فراونی داشته باشید.

تکین هاست ارائه دهنده سرورهای مجازی و اختصاصی رابا تعرفه های مختلف و مناسب ترین قیمت عرضه می کند. شما با تهیه سرور اختصاصی، درحقیقت کنترل کامل یک سرور با تمام منابع آن در اختیار استفاده کننده قرار می گیرد. امکان نصب انواع سخت افزار ، سیستم های عامل و نرم افزار برای استفاده کننده مهیا می باشد. 

 در مرحله بعد به سراغ تنظیمات IIS7 بروید و تغییراتی به شرح زیر در آن انجام دهید:
1. گزینه فشرده سازی پویای محتوا را فعال نمایید.
2. تنظیم .NET framework 4 را به صورت application pool انتخاب کنید.
3. در بخش HTTP response headers، گزینه «انقضای محتوای اینترنتی پس از هفت روز» را انتخاب نمایید.
4. output caching فایل های css، gif، jpg، jsو png را فعال نمایید.
5. به استفاده از hosted jQuery بپردازید.(در تنظیمات DNN Host).
6. استفاده از تصاویر در سایت را به حداقل رسانید.

استوریج EMC
خرید لپتاب
خرید سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + دو =